Masz problem z Pracownkiem/ami?

Współpracujemy razem od dłuższego czasu,  200% zadowolenia !!!! 

Arek Łuszczki, Właściciel Kartony24.eu

Awanturujący się pracownik?

Firmę tworzą ludzie, a ludzie tworzący Zarządzanie po Ludzku są w pełni profesjonalni i godni zaufania. To co mówią, to też realizują u siebie

i u Klientów. Z całego serca polecam.

Agnieszka Kropacz, Trener

Wiele razy sparzyłeś się na ludziach? Pracuj z tymi, którzy nie tworzą sztucznie problemów,
a są ich rozwiązaniem. Doceniaj ważne dla Ciebie i Firmy osoby. Nie szukaj ideału, a idealnych rozwiązań w duchu win-win.

Nie chodzi przecież o to, aby ludzi traktować jakimiś sztuczkami czy trikami, nikt nie chce być traktowany przedmiotowo! My wiemy, że otwarta i prawdziwa komunikacja jest w dłuższej perspektywnie najlepsza (w krótszej wielokrotnie też się sprawdza). Może jednorazowo manipulacje zadziałają, ale czy nie uważasz, że choć człowiek się zgodził na coś czego nie chciał, to w sobie odczuwa dyskomfort, bo odbiera gdzieś „podskórnie”, że coś jest nie tak? Takie działanie jest zaprzeczeniem zarządzania po ludzku i jeśli chcesz budować swoje relacje uczciwie – napisz do nas, znamy się na ludziach.

 

Przyjechaliśmy do Firmy, w której jeden z Pracowników – Krzysiek był bardzo agresywny. Gdy zapytaliśmy o co chodzi dużo krzyczał, a jedyną merytoryczną wypowiedzią było to, że w zasadzie On nie wie co należy do Jego obowiązków (ujął to w nieco prostszej formie, ale nie nadaje się do powtórzenia). Krzysiek pracował w Firmie od samego początku i obecnie zajmował się „wszystkim” na magazynie. Firma się rozwijała, a On podświadomie sabotował ten stan, bo czuł się odpowiedzialny za wciąż rozrastający się magazyn. Ponieważ czuł się przeciążony, zapytaliśmy Managera do jakich najważniejszych czynności niezbędny jest człowiek o takim doświadczeniu i o talentach Krzyśka. Spisaliśmy te obowiązki na kartce, Manager przy nas omówił ten spisany zakres obowiązków Krzyśkowi, a Krzysiek powtórzył je własnymi słowami. Manager Krzyśka dodał, że w razie potrzeby będzie na kartce pisał Mu nowe zadania na dany okres, tak aby wszystko miał „na papierze”.

– często będąc w samym środku sytuacji ciężko dostrzec rozwiązanie, skontaktuj się z Nami i opowiedz z czym się mierzysz obecnie.

Zdemotywowani Pracownicy – to się nie opłaca!

Szacuje się, że utrata motywacji i zaangażowania pracownika to koszt nawet 24 wynagrodzeń tego pracownika (szkody związane z kontaktami z którymi pracownik miał styczność przez dany okres, straty związane z zadaniami jakie zaniedbał, odprawa, niskie zaangażowanie, koszt znalezienia, wyszkolenia i wdrożenia nowego pracownika, negatywne opinie o pracodawcy). Kwoty te robią wrażenie… Niezaangażowani pracownicy w firmie to dla firmy ogromne straty.

24

wynagrodzenia Twojego Pracownika!

Szacunkowo tak przedstawiją się Twoje straty,
jeśli Twój Pracownik jest niezmotywowany.

Twój Pracownik się wypalił?

zZrekrutowaliśmy na stanowisko Dyrektora sprzedaży Kordiana. Kierował ludźmi w dziale sprzedażowym od ponad 17 lat. Przejął On obowiązki po człowieku, który był bardziej kumplem dla Handlowców niż członkiem kadry kierowniczej. Kordian od samego początku zmagał się z oporem Grupy. Właściciel już zrezygnowany kontaktował się z Nami sugerując, że Kordian nie da rady, bo takie otrzymywał informacje z działu sprzedaży. Zorganizowaliśmy przed pracą 10 minutowe spotkanie na którym był Właściciel, Kordian i Handlowcy. Szef za naszą namową powiedział, że od dziś jedynym łącznikiem z Nim dla Handlowców jest Kordian, bo Jego wybrał na Dyrektora sprzedaży i jeśli mają jakieś uwagi, wnioski to mają kontaktować się przez swojego Dyrektora. Powiedział, że rozumie opór wobec zmian, ale długotrwały opór będzie szkodliwy dla wszystkich, więc lepiej zaakceptować taki stan rzeczy. Później swoje 5 minut miał Kordian. Stopniowo najbardziej cięci Handlowcy przekonali się do Kordiana, bo Właściciel ukrócił „wycieczki” Pracowników, którzy skarżyli się na swój los w związku ze zmianą Dyrektora.

Co by się stało, gdyby Właściciel nie zareagował? To Pracownicy ustalaliby zasady. Oczywiście to ważne, aby akceptowali i współpracowali ze swoim Dyrektorem, ale umówili się, że Oni zajmują się sprzedażą, a Dyrektor zarządzaniem, więc trzymają się tych ustaleń. Szczególnie jeśli jesteś w kadrze kierowniczej zapisz sobie w widocznym miejscu dwa pytania: jakie są koszty zaniechania działania? Co się stanie jeśli nic z tym nie zrobię? Jeśli Ty jako Pracodawca nie ustalisz standardów to ludzie zrobią to za Ciebie i według siebie.

Jeśli chcesz abyśmy wsparli Cię w sytuacji,
która coraz bardziej wymyka się spod kontroli –
napisz lub zadzwoń.

Gorąco polecam współpracę z firmą “Zarządzanie po ludzku” – charakteryzuje ich bardzo rzetelne podejście do realizowanych projektów, prawdziwe “wczuwanie” się w styl działania Zleceniodawcy oraz wyśmienity kontakt na każdym etapie prowadzonych działań.

Mateusz Mieszczanin, Właściciel MIESZCZANIN.PL

Nie bądź bierny – reaguj nie dopuść do takich sytuacji, których nie chcesz w Firmie.

To TY ustalasz zasady i nagradzasz oczekiwane postawy – jeśli chcesz naszego wsparcia
zadzwoń lub napisz.

Niech ludzie w Twojej Firmie będą co najmniej tak samo istotni jak czynnik techniczny czy finansowy.

Zatem już teraz napisz lub zadzwoń
i powiedź z czym się obecnie mierzysz.

SUBSKRYBUJ NASZ NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć więcej, jak budować zdrowe relacje z Pracownikami, partnerami biznesowymi i otoczeniem społecznym – zapisz się na bezpłatny newsletter, gdzie będziesz otrzymywał tylko wartościowe treści.

Trwa zapis.

Dziękujemy za zapis na nasz newsletter.

Teraz sprawdź proszę swoją skrzynkę e-mail by potwierdzić dołączenie do grona subskrybentów.